Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Son Makaleler
Facebook
Haber Bülteni
Ad Soyad :
E-Mail :
2'ci Olağan Genel Kurulu Yapıldı Genel Başkan Azmi YILDIZ Güven Tazeledi
Çarşamba, 10 Mayıs 2017
2'ci Olağan Genel Kurulu Yapıldı Genel Başkan Azmi YILDIZ Güven Tazeledi

Genel Başkan Azmi Yıldız Güven Tazeledi

25 Nisan 2017 Salı günü saat 11.00’de Gayrettepe Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No.36 Yenimahalle Ankara adresindeki Gıda tarım ve hayvancılık Bakanlığına ait kısa adı UTEM olan Uluslar arası Tarımsal Eğitim merkezi Toplantı salonunda yapılan Türkiye Bal Üreticileri Merkez Birliği 2’ci olağan genel kurul toplantısına katılan 38 delegenin oyunu alan mevcut genel başkan Azmi Yıldız 2’ci kez seçilerek güven tazeledi.

Gündem divan başkanı tarafından okundu, gündeme madde ilavesi olup olmadığı soruldu.gündeme madde ilavesi olarak Merkez birliği tüzüğünün 13’cü maddesinin, daha önce Kırmızı et merkez birliği tüzüğünün genel kurul başlıklı maddesinin Bakanlığın 10/4 2017 tarih ve E.891114 sayılı makam oluru ile onaylandığı şekilde önerge şeklinde olduğu gibi tüzük değişikliğinin gündemin 9’cu maddesinden sonra gelmek üzere görüşülmesi önerildi.
Önerge oy birliği ile (38 oy) ile kabul edildi.Divan genel kurul tutanağını imzalama yetkisi genel kurlun oyuna sunuldu, yapılan oylamada oy birliği ile (38 Oy) ile kabul edildi.

Gündemin 4’cü maddesinde yer alan 2016 yılı yönetim kurulu faaliyet raporu divan başkanı İsmail Hakkı Özel tarafından okundu.Gerekli açıklamalar yapıldı..Söz alan olmadı.Yönetim kurulu faaliyet raporu oy birliği ile(38 oy) kabul edildi.

Gündemin 5.maddesinde mali denetim raporu yeminli mali müşavir Kamil Özkan tarafından okunarak genel kurul temsilcileri bilgilendirildi.

Gündemin 7.Maddesinde,2017 yılı tahmini bütçe ve çalışma programları Kamil Özkan tarafından okundu. Söz alan olmadı.2017 yılı tahmini bütçesi 281.200 olmak üzere oy birliği ile(38 oy)kabul edildi.

Gündemin 8. Maddesinde, yönetim kurulu başkanına aylık 2.500 TL. Yönetim kurulu üyelerine aylık 83.33TL,denetim kurulu üyelerine huzur hakkı verilmemesi oy birliği ile(38 oy) kabul edildi.
Gündemin 9.Maddesinde, Merkez birliğine üye olacak birliklerden giriş ve yıllık aidat olarak 500 TL. alınması oy birliği ile(38 oy) kabul edildi.

Tüzük değişikliği Türk medeni kanununun tüzük değişikliği ile ilgili maddelerine uygun olarak oy birliği ile(38 oy) kabul edildi.
Gündemin 11.Maddesinde,yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile ilgili olarak,seçimin liste veya çarşaf liste yapılması önerildi.Liste halinde yapılması 2 oya karşı 36 oy ile(oy çokluğu) kabul
edildi.

Yönetim kurulu asil üyeliğine Azmi Yıldız,Arslan Çaylan,Salih Kırtıl,Mustafa Muslu,Kamil Özkan,Seyithan Ekinci,Abdullah Bayık.

Denetim kurulu asil üyeliğine İsmail Hakkı Özel,Mahmut Celal Uğurel ve Engin Akyol,

Gündemin 12’ci maddesinde dilek ve temennilerde Genel başkan Azmi Yıldız, Merkez birliğinin Bakanlık ile iş birliği içerisinde bal ile ilgili sorunların çözülmesi için çalışacaklarını genel kurulda alınan kararların ülke bal üretimine yararlı olması temennisinde bulunarak birlik üye temsilcilerine genel kurula katılımlarından dolayı teşekkür etti. 
Yeni seçilen üyelere çalışmalarında başarılar diledi.

25 Nisan 2017 Salı.Saat.23.33-Ahmet Yenin-Çankaya

Etiketler: YILDIZ
Yorumlar
Yorum Yazın
İsim:
E-Mail:
Web site / Blog:
Mesajınız:
29 + 7 =